מאמרים

קצת היסטוריה:

הלוחות המחיקים המודרניים התפתחו כתחליף חדשני ומודרני ללוחות הגיר.
בשנת  1954 חברת פוליויזין פרצה לשוק עם מוצר חדש "לוח מחיק" מבוסס אמאייל לכיתות לימוד. אימוץ נרחב שלהם החל רק בתחילת 1980 באירופה ובשנות התשעים בארץ. מהר מאוד צצו פתרונות פשוטים יותר מבוססי משטח מלמין. בסוג זה של משטח נשארו סימני מחיקות והיה קשה לשמור על ניקיון הלוח לאורך זמן. פתרונות אלו עברו מקצי שיפורים כדוגמת לוחות הפרטקינס (לוח זה מבוסס על מלמין מצופה שכבת אפוקסי). מה ששיפר את אורך חיי המוצר מתקופה של שנה בשימוש יומיומי לתקופה של שלוש עד חמש שנים
לוחות האמאייל לעומתם מקנים אורך חיים של 25 שנים בממוצע. בנסף לכך ללוחות האמאייל בעלי "מרקם קליפת התפוז" ישנם שיעורי השתקפות נמוכים משמעותית מלוחות המלמין והפרטקינס מה שמאפשר את השימוש בלוח לבן ואין צורך להשתמש בלוח אפור.

כמו כן לוחות המחיקים מבוססי אמאייל הינם גם לוחות מגנטיים מה שמאפשר לנעשיר את חווית ההוראה בעזרת אביזרים מתמגנטים ללוח. 

לוח מחיק הינו לוח המשמש כאמצעי הוראה ודרך תקשורת מהירה, זמינה ונוחה. הוא מהווה שדרוג ללוח הגיר הישן והטוב. יתרונו על פני לוח הגיר בניקיונו הרב וקלות המחיקה שבו. הנגישות הרבה ופשטות השימוש לאורך זמן הופכים את הלוח המחיק מבוסס האמאייל לבחירה המועדפת על ידי המרצים והמורים בארץ. גם בעידן המחשוב כבודו של הלוח המחיק במקומו מונח, ואין מתחרה לו. הוא זמין ונגיש. לרוב הרבה יותר מהמחשב או מאמצעי אלקטרוני אחר.
שימוש בלוח מחיק גדול ואף ענק (עד 8 מטר אורך) נפוץ בכיתות לימוד ומוסדות חינוך, בהם הוא משמש כאמצעי הוראה. גם במשרדים רבים נפוץ הלוח המחיק, שם הוא מסייע לעבודת צוות ולהצגות נתונים לכל בנוחות וביעילות. לוחות מחיקים קטנים יותר ניתן למצוא בכל בית. ניתן אף למצא לוחות מחיקים בתצורה של חיפויי קיר להפיכת כל הקיר ללוח מחיק אחד ענק ורציף. הלוחות המחיקים הם בעצם כמו פנקס גדול. גדול מספיק כדי להוציא מחשבות ורעיונות באופן שניתן לחלוק עם אחרים. 

לוחות מחיקים עשויים אמאייל ולא מפורמייקה!
לוחות אלו יוצרו בתהליך מיוחד למטרת כתיבה יבשה.למשטח האמאייל יש תכונות "של חומר אציל" ככזה הוא דוחה כימיקלים בקטריות וכמובן מונע מהצבע של הטוש לחלחל לתוך פני המשטח. בניגוד לשאר סוגי הלוחות. פורמייקה, פח צבוע, פרטקינס ועוד אינם מתקרבים לעמידותו של האמאייל!!
פורמייקה סופגת צבע אל משטח הכתיבה וגוונה אינו אחיד. הגוון של לוחות האמאייל הינו אחיד. 

לוח מוסיקה
לוח מושלם עבור בתי ספר ומכללות למוסיקה.
לוח מחיק למוסיקה מיוצר כאשר חמש קבוצות של חמישה קווים במרחק 2.5 ס"מ זה מזה שורטטו בו מראש. המרחק בן השורות הינו 12 ס"מ. גובה הלוח 120 ס"מ ואורכו מגיע עד 300 ס"מ (לפי הזמנה).
מידות מומלצות  120X240 ס"מ.
ניתן לשלב לוח מוסיקה על מתקן נייד. 

לוח תכנון
לוח תכנון הינו לוח מחיק עם שרטוט קבוע של יומן חודשי, שבועי או אף שנתי.
הוא מסייע בתכנון על פני לוחות זמנים והצגת תוכניות עבודה (גנטים).
ניתן לשלבו על מתקן נייד. 

לוח מחיק נייד
לוח מחיק נייד הינו לוח מחיק רגיל המותקן על מתקן נייד עשוי מתכת עם רגליים קבועות או על גלגלים במקום על קיר או התקן קבוע. ניתן להעבירו בין החדרים בנוחות ולמקסם את השימוש בו. הוא נהדר למפגשי סיעור מוחות. 

זהו למעשה יתרונו הגדול ביותר של ה- whiteboard המגנטי. הוא מאפשר גמישות רבה.
ניתן לרכוש סוגי מגנטיים שונים לשימוש על הלוח. חצים מגנטיים עימם ניתן להצביע על נקודה מסוימת,

אריאל אמירי, מנכ"ל ובעלים
חברת כדורי אמצעי הדרכה אומנותיים, המייצרת ומייבאת לוחות מחיקים ופתרונות ריהוט ומיתוג ירוקים.
 www.high-board.com  

03-6216666